ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Transit Geçiş Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Kanada / Transit Geçiş

Transit Geçiş

Transit vize

Eğer Kanada’nın vize uyguladığı bir ülkenin vatandaşıysanız, -Kanada’da sadece aktarmalı bir uçuş vasıtasıyla bir başka ülkeye seyahat etmek için bulunuyorsanız dahi- Kanada üzerinden seyahat edebilmek için Transit Vize almak durumundasınız.

Transit Vize için herhangi bir ödeme yapılmaz.  Transit vizeye Ziyaretçi Vizesi Başvuru Formunu doldurarak başvurabilirsiniz.  İlgili bilgi ve açıklamalar için web sitemizi ziyaret ediniz. Başvuru Formlarınızı elçiliğe doğrudan ya da elektronik olarak sunabilir veya bir Vize Başvuru Merkezine iletebilirsiniz. 

Herhangi bir geçikmeye meydan vermemek için Türk vatandaşlarının başvurularını, planladıkları seyahat tarihinden en az 3 hafta önce sunmaları önerilmektedir. 

Amerika Birleşik Devletleri Yeşil Kart sahiplerinin, Kanada’daki herhangi bir havaalanından transit geçiş yapmaları için, transit vizeye ihtiyaçları yoktur.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.