ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Dubai Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / ÜLKE DETAY / Dubai

Dubai

 

Dubai’ye seyahat etmek isteyen T.C. vatandaşlarının Umuma mahsus pasaport sahipleri, Türkiye’den BAE vizesine başvuru yapmaları gerekmektedir. Dubai vizesi için Türkiye’deki BAE dış temsilcilikleri olan İstanbul Birleşik Arap Emirlikleri Başkonsolosluğu ve Ankara Birleşik Arap Emirlikleri Büyükelçiliği Dubai vizesi veren tek yetkili mercidir. Konsolosluk, Dubai vizesi için şahsen başvuruları kabul etmezken; yetkilendirdiği başvuru merkezleri üzerinden Dubai vizesi başvurularını değerlendirmeye almaktadır. Başvuru merkezleri aracılığıyla yapılan Dubai vizesi  başvuruları 3 iş günü içinde sonuçlanmaktadır.

 

Dubai Konsolosluğu’na Dubai vizesi için gerekli belgelere ilişkin dosyada yer alan şahsi bilgilerin ve seyahat sebebinin doğru, eksiksiz ve birbirini teyit eder şekilde sunulması; Konsolosluğun vize onay sürecinde etkin olmaktadır.

 

Dubai vizesi, 60 gün süreli ve tek girişli olarak verilmektedir. Dubai vizesinin geçerlilik süresi, onaylandığı gün itibari ile 58 gündür. 58 gün içinde Dubai’ye giriş yapılmalıdır. Dubai’ye giriş yapılan tarih itibariyle 29. günün sonunda ülkeden çıkış yapılması zorunludur. Çıkış olmaması halinde şahsa cezai yaptırım uygulanmaktadır.

 

Dubai vizesi başvuru işlemleri, Online olarak vize başvuru merkezleri aracılığıyla gerçekleşmektedir. Dubai vizesi başvurusu için pasaportun BAE’ye (Birleşik Arap Emirlikleri) girişten itibaren 6 ay süreyle geçerli olma şartı aranmaktadır. Dubai vizesi başvurusu yapılırken, pasaportta geçerli bir B.A.E. vizesi olmamasına dikkat edilmelidir.

 

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport sahipleri 90 güne kadar seyahatlerinde Dubai vizesinden muaftırlar.

 

Bulgaristan Vize Danışma Hattı

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Konsolosluk Bilgileri

BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ İSTANBUL BAŞKONSOLOSLUĞU

Büyükdere Cad. Meşeli Sok. No:11
4. Levent Beşiktaş İstanbul
Telephone : (212) 317 92 57 - (212) 317 92 58
Fax:(212) 278 05 70