ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Bulgaristan Transit Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Bulgaristan / Bulgaristan Transit Vizesi

Bulgaristan Transit Vizesi

1 – Pasaport,en az bir yıl geçerli.

2 - Biometrik fotoğraf - 2 adet 35 x 45 mm ölçülerinde son 3 ay içerisinde çekilmiş.

3 - Bulgaristan Transit Vizesi için gerekli olan Bulgaristan Vize İşlemi Takip Belgesi. Eksiksiz doldurulmuş, Bulgaristan Aile Ziyareti Vizesi başvurusunda bulunan kişi tarafından imzalanmış olmalı.                       

4 - Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği. Nüfus Müdürlüğü'nden alınmış. Kaşeli, imzalı.

5 -  Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunacak kişi özel aracı ile seyahat edecek ise:

  • Araç Ruhsat  fotokopisi.
  • Uluslararası geçerli araç sigortası (Yeşil Sigorta).
  • BG’ de araç kullanabilmesi için gerekli olan uluslararası geçerli ehliyet (Beynelmiller).

6 - Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunacak kişi 18 yaşından gün almamış ise:

  • Bulgaristan seyahatine anne ve babası ile birlikte gidiyor olsa bile, anne ve baba bu seyahati gerçekleştirecek on sekiz yaşından küçük olan çocuklarına bu seyahatin yapılmasına izin verdiklerine dair TC Noterden tasdikli Muvafakat Name almak zorundalar.

7 - Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunacak kişi adına 3 000 TL bakiyesi olan Banka Hesap Cüzdanı fotokopisi.

 

 

 

Bulgaristan Turistik Vizesi süreci esnasında konsolosluk bazı durumlarda başvuru sahibini mülakata çağırabilir.

Bulgaristan’dan sık geçmek zorunda olduğunuzdan Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunduğunuzu ispatlayabilecek belgeleriniz var ise çok girişli bir yıllık Bulgaristan Transit Vizesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.