ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Bolivya Genel Vizeleri Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Bolivya / Bolivya Genel Vizeleri

Bolivya Genel Vizeleri

 

 Umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız Bolivya’ya girişlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Resmi  pasaport sahibi vatandaşlarımız Bolivya’ya girişlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Resmi ve umuma mahsus pasaport sahibi Bolivya vatandaşları da ülkemize seyahatlerinde 90 gün süreyle vizeden muaftır.

Başkent La Paz’ın yanısıra, Cochabamba, Santa Cruz, Tarija ve Chuquisaca bölgeleri yaz aylarında (Ocak-Şubat) yoğun yağış ve sel felaketleriyle karşı karşıya kalabilmekte, yağışların ardından sıcak ve nemli hava koşullarının da etkisiyle “dengue” adıyla anılan deng humması gibi salgın ateşli hastalıklara rastlanabilmektedir. Bu bölgelere seyahat edecek vatandaşlarımızın gerekli aşı ve sağlık önlemlerini alarak seyahate çıkmaları yararlı olacaktır.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.