ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Yunanistan Erasmus Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Yunanistan / Yunanistan Erasmus Vizesi

Yunanistan Erasmus Vizesi

Yunanistan Erasmus vize işlemleri, kapsamlı bir evrak toparlama organizasyonundan oluşmakta olan uluslararası eğitim anlaşmalarının belki de en önemlilerinden bir tanesidir. Kapsamlı bir şekilde hazırlanması gereken evraklar en doğru bilgiler ile bir araya getirilmesi gerekirken tercüme edilmesi gereken evraklar ve noter onayından geçmesi gereken evrakların eksiksiz ve ideal bir şekilde tamamlanması zorunludur.  

 

Yunanistan Erasmus vizesi başvurularınızı sorunsuz bir şekilde tamamlamak ve böylece kazanmış olduğunuz uluslararası eğitim anlaşması hakkınızın ilk adımını başarılı bir şekilde atmak istiyorsanız aşağıda bulunmakta olan Yunanistan Erasmus vize işlemleri evraklarını Vize Merkezi’nin Yunanistan vize işlemleri departmanına ulaştırmanız yeterli olacaktır.

 

Vize Merkezi’ nin Yunanistan vize işlemleri departmanı, tüm önceliklerinizi ve yeni eğitim dönemi heyecanlarınızı daima taze tutarak Yunanistan Erasmus vize işlemleri prosedürlerinin tüm zahmet vericiliğini sizlere yaşatmadan en kolay şekilde Yunanistan Erasmus vizesini almanızı sağlayacaktır.

 

 

Yunanistan Erasmus Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 

 

1 - Pasaport (Seyahat sonrası en az 12 ay geçerli)

 

2 - 3 adet biometrik fotoğraf (45x35 ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel)  

 

3 - 2 adet vize başvuru formu (Yunanca doldurulmuş olmalıdır)

 

4 - Seyahat Sağlık Sigortası ve 2 fotokopi (30.000 Euro teminatlı, uluslararası geçerlilikte)

 

5 - Ebeveynden 659 Euro olan okuma ücretini size gönderebileceklerini belirten noter onaylı taahhütname tercüme ettirilerek aslı ve 2 fotokopisi ile birlikte beyan edilmelidir.  

 

6 - Üniversite başvuru teyidinin aslı ve 2 fotokopisi

 

7 - Transkript aslı ve 2 fotokopisi

 

8 - Öğrenim durumunu gösteren belgeler aslı ve 2 fotokopisi (Öğrenci belgesi)

 

9 - Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve 2 fotokopisi (yeminli tercümandan çevirisi yaptırılıp 2 fotokopisi eklenmelidir)

 

10 - Türkiye’den alınan bursla ilgili Yunanca veya İngilizce tercümeli burs belgesinin aslı ve 2 fotokopisi

 

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.