ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Yunanistan / Yunanistan Adalar Kapı Vizesi

Yunanistan Adalar Kapı Vizesi

Rodos, Midilli, İstanköy, Sakız, Sisam, Meis ve Simi adalarına seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Türkiye oturum iznine sahip üçüncü ülke vatandaşları vize işlemlerini limanda gerçekleştirebilmektedir. Yunan adalarına seyahat etmek için limandan verilen vize ile adalarda en fazla 15 gün konaklama hakkı elde edersiniz. 

 

Vizenizin limana geldiğinizde hazır olması için aşağıdaki belgeleri 5 GÜN ÖNCE tarafımıza ulaştırmanız halinde başvurularınızı sizin adınıza gerçekleştirmekteyiz. 

 

 

1. Pasaport (seyahat sonrası en az 6 ay geçerli)

3. 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ölçülerinde, arka fonu beyaz, güncel)

4. Nüfus cüzdanı fotokopisi

5. Banka hesap özeti (son 3 aylık, en az 4000 TL bakiyesi olan kaşe, ıslak imza ve banka imza sirküleri ile birlikte)

6. Otel ve feribot bileti (satın alınmış olmalıdır.)

 

 

 

 

 

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.