ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Yunanistan / Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları

Aile Ziyareti - Şirket Çalışanları

Tarafımıza Ulaştırılması Gereken SSK lı Çalışanlar için Yunanistan Aile Ziyareti Vize Evrak Listesi,

 

1. Vize Talep Dilekçesi (işveren tarafından, şirketin antetli kağıdına, Konsolosluğa hitaben, kaşe ve imzalı)

2. Pasaport (seyahat sonrası en az 3 ay geçerli)

3. Davet mektubu (Yunanistan\'dan gelecek, Belediye den onaylı) ve (davet eden kişinin pasaport ya da kimlik kartı fotokopisi ile) (Belge mail ya da faks ile gönderilebilir.)

4. Davetiye gönderen şahsın Maaş Bordrosu ya da Banka Hesap Dökümü (eğer seyahatin sponsoru ise, son 3 aylık) (Belgeler mail ya da faksla gönderilebilir.) 

5. Güncel Şirket Evrakları (Orijinal Faaliyet Belgesi, Ticaret Sicil Gazetesi, Vergi Levhası, İmza Sirküleri ve fotokopileri) 

6. SGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dökümü

7. Maaş Bordrosu (son 3 aylık, imza ve kaşeli)

8. Banka Hesap Dökümü (güncel, son 3 aylık, en az 3000 TL bakiyeli, kaşe, ıslak imzalı ve imza sirküleri ile)

9. Gelir Belgeleri (tapu, kira sözleşmesi fotokopileri varsa)

10. Kimlik Fotokopisi ve Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

11. Araçla gidilecek ise Yeşil Sigorta (Uluslararası Araç Sigortası) yapılması gerekmektedir.

12. Uluslararası geçerli Ehliyet (Beynelminel Ehliyet)

 

 

 

 

1 - Otel ve Uçak biletlerinizi, Form, dilekçelerinizi ve Seyahat sağlık sigortanızı kurumumuzda doldurabilir ve bu işlemler üzerine hizmet alabilirsiniz. 

2 - Aracanız şirketinize ait ise şirketin size verdiği vekaletname ile Yunanistan seyahatinizi bu araçla gerçekleştirebilirsiniz. (Vekaletnamenin İngilizce ya da Yunanca tercüme edilmesinde fayda vardır.)

3 - Üst sol köşedeki İletişim adresimizden bize ulaşarak güncel evrak listesini isteyin ve randevu alınız. Adres ve prosedürü telefon numaralarının yazdığı butonu tıklayarak görebilirsiniz yada aşağıdaki formu doldurarak  Yunanistan vize uzmanları sizinle iletişime geçiceklerdir.

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.