ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Çalışma Vizesi Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / Kanada / Çalışma Vizesi

Çalışma Vizesi

Kanada’da geçici süreli çalışmak

Bu vize bürosunda çalışma vizesine başvurmak için, bu vize bürosu tarafından hizmet verilen bir ülkenin vatandaşı olmalı ya da bu ülkeye yasal olarak kabul edilmiş olmalısınız (detayları İngilizce  ya da Fransızca olarak okuyabilirsiniz).

 • Kimler başvurmalı 
  Kanada’da geçici süreli çalışmak için uygun olup olmadığınızı ve çalışma vizesine ihtiyacınız olup olmadığını öğrenin.
   
 • Nasıl başvurmalısınız (Taksim Vize ile irtibata geçiniz)
   
 • Eşler ve medeni hukuk partnerleri 
  Kanada’da çalışan birinin eşi ya da medeni hukuk partnerleri için mevcut seçenekler.
   
 • Çocuklar 
  Reşit olmayan çocuklarınız ister kendileri için başvuruyor olsunlar, ister size eşlik ediyor olsunlar, bunun için özel gerekler vardır ve öğrenci vizesi edinmeleri gerekebilir.
   
 • Başvurduktan sonra 
  Başvurunuz nasıl işleme alınacak ve neticeden Taksim Vize tarafından haberdar edileceksiniz.
   
 • Varış
  Kanada’ya vardığınızda ne olacak (detayları İngilizce ya da Fransızca olarak okuyabilirsiniz).
   
 • Kanada’ya geri dönen geçici yabancı uyruklu çalışanlar
  Kendi ülkelerinden Kanada’ya geri dönen Geçici Yabancı Uyruklu Çalışanlar için bilgiler.

Özel Programlar

Bu programlara başvuran kişiler farklı prosedürler izlemelidirler:

 • Uluslararası Kanada Tescübesi (detayları İngilizce ya da Fransızca)
 • Live-In Caregiver Programı 
  Eğer Kanada’da dadı, bakıcı veya au pair ya da çocuk bakıcısı olarak çalışmak istiyorsanız, Live-in Caregiver Program sizin için uygun olabilir. (detayları İngilizceya da Fransızca)

Kanada Vizesi İçin Yeni Biyometrik Koşullar:

2013 yılı sonbaharından itibaren, 29 ülke ve 1 bölgenin vatandaşları aşağıda listelenen başvuruları yaparken hem biyometrik bilgilerini (parmak izi ve fotoğraf) sunmak, hem de bununla ilgili bir ücret ödemek zorunda olacaklardır.

Halen bazı Vize Başvuru Merkezleri (VAC İngilizce veya Fransızca) biyometrik bilgi toplayabilmektedir.  Ancak bu hizmet 2014 yılı itibariyle tüm VAC’ler tarafından verilecektir.  Eğer söz konusu zorunluluk başlamadan önceki bir tarihte biyometrik bilgi kabul edebilen VAC’lerden birine yapacağınız başvuru esnasında gönüllü olarak bu bilgileri sunmayı tercih ederseniz, belirli indirimlerden faydalanabilirsiniz.

Daha fazla detay için Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanlığı’nın web sayfasını ziyaret edebilir (İngilizce veya Fransızca) ve aşağıdakiler dahil çeşitli konularda bilgi edinebilirsiniz:

 • bu değişiklik sizi etkileyecek mi ve eğer etkileyecekse hangi tarihten itibaren;
 • biyometrik bilgilerinizi nerelerde sunabilirsiniz.

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.