ANA SAYFA HAKKIMIZDA TÜM ÜLKELER SIKÇA SORULAN SORULAR HABERLER İLETİŞİM

Aile Birleşimi Vize İşlemleri 1 Gerekli Bilgiler

ANA SAYFA / İspanya / Aile Birleşimi Vize İşlemleri 1

Aile Birleşimi Vize İşlemleri 1

AB vatandaşı ile evli kişileri için İspanya aile birleşimi vizesi gerekli evrak ve belgeleri

 

1. İspanya vize başvuru formu (İspanyolca / İngilizce)

 

2. Fotoğraf - 2 adet biometrik fotoğraf (Yeni çekilmiş beyaz fon üzeri)

3. Pasaport

 

4. İspanya aile birleşimi yapacak çiftlerin pasaportlarının aslı ve fotokopileri

 

5. İspanya’ya gidecek kişinin eş olması halinde: “La Haye” Apostil tasdikli çok dilli evlilik kayıt örneği ve fotokopisi

 

6. İspanya’da ikamet eden eşten, eşiyle beraber İspanya’da yaşamak istediğini belirten talep dilekçesi

 

7.  Vize takip belgesi, işlemlerinizin başlayabilmesi içindir. (online şekli sayfanın en altında mevcuttur)

 

 

İspanya’da ikamet eden AB ülkesi vatandaşı için gereken evraklar

 

1 - AB vatandaşı olan eşin İspanya’daki oturum kartı

2 – Söz konusu kişinin İspanya’ya olan bağını gösterir diğer evraklar;

 

  • Valilikten alınan (Subdelegacion del Gobierno) ikamet belgesi veya Avrupa Birliği ülkesi uyruklu yabacılar kayıt belgesi
  • İkamet edilen eve ait son 4 ayın faturaları (elektrik, su, gaz, vs)
  • İspanya’da sürekli ikamet ettiğini gösterir diğer belgeler

 

3 - Avrupa Birliği ülkesi vatandaşının ulusal mercilerden aldığı ve evliliğinin o ülke tarafından da tanındığını gösterir belge

 

 

İspanya yasalarınca, Irak, Suriye, Azerbaycan ve Gürcistan vatandaşları tüm evraklarını İspanyolca ’ya tercüme edilmiş olarak sunmalıdır.

 

TC vatandaşları Konsolosluğun istemesi halinde bazı evraklarını İspanyolca tercüme edilmiş bir şekilde sunması gerekebilecektir. İspanya aile birleşimi vize işlemlerinde kullanılacak olan evrak, belge ve dokümanları orijinal ve fotokopileri olarak sunulmalıdır.

 

İspanya aile birleşimi vizesi ile İspanya gidecek olan kişiler İspanya’ya varış tarihleri itibariyle 30 gün içerisinde İspanya yabancılar polisine başvuruda bulunarak oturum kartı almalıdır.  

 

İspanya aile birleşimi vize işlemleriniz için zahmetli bir prosedür ile karşılaşmak istemiyor ve zaman kaybı yaşamadan sorunsuz bir şekilde ispanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuçlandırmak istiyorsanız Vize Merkezi'nin İspanya vize işlemleri departmanı ile iletişim kurabilirsiniz.

 

Vize Merkezi İspanya vize işlemleri departmanı, sektörünün ilkeli ve öngörüsü yüksek temsilcileri ile İspanya aile birleşimi vize işlemlerinizi sonuca odaklı bir şekilde organize ederken, önceliklerinizi göz önünde bulundurarak kısa sürede İspanya aile birleşimivizesini almanızı sağlar.

 

LÜTFEN DİKKAT!

* Lütfen evraklarınızı hazırlamaya başlamadan önce sağ üst tarafta bulunan iletişim bilgilerini kullanıp size en yakın ofisimizi arayarak ya da iletişim sayfasında bulunan formu doldurarak bizimle iletişime geçiniz.

* Schengen vizesi alımında pasaportunuzda en son aldığınız schengen vizesinde VİS ibaresi olup olmadığını vize uzmanımıza belirtiniz.VİS ibaresi yok ise parmak izine gelmeniz gerekmektedir.

* Vize uzmanlarımız, yapmak istediğiniz seyahatin amacına uygun, güncel evrak listesi konusunda size bilgi maili gönderecektir.

* Vize başvurunuz esnasında ibraz etmeniz gereken Vize Başvuru Formu ve Vize Talep Dilekçesi gibi belgeler konusunda vize uzmanlarımızdan yardım isteyiniz.

* Seyahat amacınıza uygun vize başvuru evraklarını temin edip tarafımıza ulaştırınız.

* Vize uzmanlarımız vize başvurunuzu gerçekleştirip, gerekli durumlarda (Biyometri İşlemi gibi) randevunuzu alarak sizi bilgilendirecek ve işlemleriniz esnasında size eşlik edecektir.

* Seyahatinize ilişkin uçak bileti , otel ve diğer hizmetler gibi konularda lütfen seyahat uzmanlarımızdan destek talep ediniz.

* Vize başvuru süreciniz başından sonuna kadar uzmanlarımız tarafından takip edilip sonuç konusunda sizinle iletişim kurulacaktır.

* Vize başvurunuz tamamlandığında vize uzmanlarımız sizinle iletişim kurup evraklarınızı talep ettiğiniz şekilde (kargo, kurye ya da doğrudan) tarafınıza teslim edilmesini sağlayacaktır.

* Tüm soru ve görüşleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.